גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
מוזיקת עולם

להקת הגבעטרון - מאז ולתמיד

ארכיון תאריך: 7 אפריל 2012

משך: שעה וחצי

להקת הגבעטרון יוצאת במופע השקה חגיגי במקביל לצאת הטרילוגיה "מאז ולתמיד" שמחזירה למרכז הבמה את הזמר העברי. בדומה לטרילוגיה שיוצאת בימים אלו לחנויות, גם במופע ההשקה, שיתקיים ב-12 באפריל, מבצעים חברי הגבעטרון שירים עבריים בעיבודים חדשניים ועדכניים של אילן גלבוע, מנהלה המוסיקאלי של הלהקה. גלבוע משלב בעיבודיו את ההרמוניות הווקאליות של חברי הלהקה עם אלמנטים מוסיקאליים עכשוויים, במפגש בין ישן וחדש, בין אז ועד היום. לחברי הלהקה יצטרף נגן כלי הנשיפה, פטר ורטהיימר והגיטריסט אבי סינגולדה.
הטרילוגיה עליו תתבסס הופעת ההשקה במוזיאון ישראל כוללת את האלבום "עלי גבעה" עם שירים מלפני קום המדינה, האלבום השני, "האמיני יום יבוא", כולל שירים מתקופת קום המדינה והאלבום השלישי, "ארצנו הקטנטונת", הכולל שנים עשר שירים נבחרים מהעשור הראשון למדינה.
בין השירים אשר יבוצעו במופע: שיר הקטר, ארצנו הקטנטונת, רוח סתיו, שירה הנוער, לעבודה ולמלאכה, שיר העגלון, האמיני יום יבוא, ועוד.
"זאת זכות גדולה של הגבעטרון כמבצעים ושלי כמנהל ומעבד מוסיקלי של הטרילוגיה לצבוע בצבעים מוסיקאליים של היום, את השירים של פעם", אומר אילן גלבוע, מנהלה המוסיקאלי של הלהקה, " לשמר את היסודות של הזמר העברי לדורותיו ולהחזירו למרכז הבמה של המוסיקה הישראלית".
הגבעטרון הוקמה בשנת 1948 בקיבוץ גבע שבעמק יזרעאל. עד היום הוציאה הלהקה למעלה מ 20 אלבומים שעל שישה מתוכם קיבלה הלהקה אלבום זהב. בשנת 1972 זכתה הלהקה בפרס כינור דוד, בשנת 1992 הוענק ללהקה פרס ההסתדרות וב 2008 קיבלו הגבעטרון את פרס ישראל על מפעל חיים.
האלבום הופק ומופץ ע"י התו השמיני, ביוזמתה ובלווי האמנותי של רשת ג' ובעריכתו של אלי לפיד.

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter